Публічне акціонерне товариство “Брацлавське спеціалізоване підприємство “Агромаш”

Код за ЄДРПОУ: 00902470
Телефон: (04331) 51371
Юридична адреса: 22870, Вінницька обл., Немирівський р-н, смт. Брацлав, вул.Незалежності, 49
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Iсторiя ПАТ "Брацлавське СП "Агромаш" починається з березня 1932 року, разом iз створенням в країнi машинно-тракторних станцiй (МТС). Так було до березня 1958 року, коли з Брацлавської МТС технiка була передана в колгоспи, а МТС була реорганiзована в районну технiчну станцiю (РТС). 14 листопада 1985 року Брацлавське РТК переiменоване в Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство "Агромаш".
29.12.1995 р. Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство "Агромаш" в процесi приватизацiї перетворене в ВАТ "Брацлавське СП "Агромаш".
Важливих подiй розвитку, таких як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл в звiтному 2011 роцi не вiдбувалось.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом В органiзацiйну структуру ПАТ "Брацлавське СП "Агромаш" входять 3 структурнi пiдроздiли :
- ремонтна майстерня ;
- автотранспорт ;
- кисневий цех.
Ремонтна майстерня складається з зони ремонту ,iнструментального цеху , токарного цеху, цеху вiдновлення, гальванiчної дiльницi,
кузнi, складу запчастин, дiльницi дефектовки, комплектовки, покрасочної дiльницi, цеху виготовлення ТМВ, електрокочегарки,
побутових примiщень.
Автотранспортний пiдроздiл включає : автогаражi для зберiгання автотранспорту, площадку стоянки автомобiлiв, естакаду, зону ремонту, автозаправку, КПП.
Кисневий цех включає : машинний зал, зал наповнення кисневих балонiв, склад готової продукцiї, цех випробування, ремонту i ревiзiї балонiв, токарну дiльницю.
Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв немає.
Змiн в органiзацiйнiй структурi не вiдбувалось.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї з боку третiх осiб, щодо реорганiзацiї ПАТ "Брацлавське СП "Агромаш", не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, але не менше трьох рокiв на пiдприємствi, що перевiрялось, несе вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” керiвник, який здiйснює керiвництво пiдприємством вiдповiдно до законодавства та установчих документiв.
Керiвник та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за повноту та достовiрнiсть облiку та звiтностi. Вiдповiдальнiсть працiвникiв бухгалтерської служби за ведення бухгалтерського облiку регулюється посадовими iнструкцiями.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться бухгалтерською службою. Дiяльнiсть працiвникiв бухгалтерiї регламентується посадовими iнструкцiями, що затвердженi на пiдприємствi. Бухгалтерська служба пiдприємства крiм вимог чинного законодавства у своїй роботi керується також “Наказом про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкову полiтику пiдприємства”, затвердженого керiвником на 2012 рiк.
Бухгалтерський облiк публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» станом на 31 грудня 2012 року, вiдповiдає вимогам Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” iз врахуванням змiн та доповнень, та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до вимог Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 1 «Подання фiнансових звiтiв», Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 8 «Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки».
Складена фiнансова звiтнiсть за 2012 рiк публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» вiдповiдає даним синтетичного облiку, данi окремих форм звiтностi вiдповiдають один одному.
При трансформацiї статтi балансу «Основнi засоби» вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби» в товариствi визначено критерiй: «Актив». Його оцiнка достовiрно визначена i очiкується в майбутньому отримання економiчних вигод . Непридатних до використання основних засобiв iнвентаризацiєю не виявлено тому i не було списань за рахунок нерозподiленого прибутку, хоча знос складає 65.5%. Пiдприємство вирiшило використати попередню оцiнку ( за нацiональними стандартами) обєктiв основних засобiв як доцiльну собiвартiсть. В акцiонерному товариствi використовуються основнi засоби , якi введенi в експлуатацii в 1976-1989 роках та повнiстю зношенi (залишкова вартiсть складає 0 грн.)
Основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, яка складається з таких витрат: суми, що сплачують постачальникам i пiдрядникам за устаткування, iнструмент, iнвентар та iншi необоротнi активи; реєстрацiйнi збори та аналогiчнi платежi, що здiйснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобiв; суми ввiзного мита; суми непрямих податкiв у зв'язку з придбанням основних засобiв; витрати зi страхування ризикiв доставки основних засобiв; витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження i пуск основних засобiв; iншi витрати, безпосередньо пов'язанi з доведенням основних засобiв до стану, у якому вони придатнi для використання iз запланованою метою.
В бухгалтерському облiку основнi засоби класифiкованi та вiдображенi вiдповiдно до вимог Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 16 «Основнi засоби».
Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв. Нарахування амортизацiї проводиться пiдприємством щомiсяця. Пiдприємство застосовує норми та методи нарахування амортизацiї по основним засобам передбаченi П(С)БО № 7 «Основнi засоби». Податковий облiк основних засобiв та їх амортизацiї ведеться згiдно Податкового кодексу України, який затверджений Законом України № 2856-17 вiд 23.12.2010 р. iз змiнами та доповненнями
При трансформацiї статтi балансу «виробничi запаси», вiдповiдно до МСБО 2 «Запаси», проведена переквалiфiкацiя запасiв, разом з тим непридатних для використання запасiв в товариствi не визначено, тому не було дооцiнки, уцiнки, списання.
Бухгалтерський облiк запасiв ведеться в кiлькiсно-сумарному виразi. Первинний облiк ведеться в кiлькiсному вимiрнику за мiсцями зберiгання запасiв та матерiально-вiдповiдальними особами.
Класифiкацiя i оцiнка виробничих запасiв на пiдприємствi вiдповiдає вимогам П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень та згiдно з прийнятою на пiдприємствi облiковою полiтикою. Вартiсть окремих видiв запасiв облiковується на вiдповiдних субрахунках рахунках 20 “Виробничi запаси”, 23 “Виробництво”, 26 “Готова продукцiя”, 28 “Товари”. Аналiтичний облiк запасiв ведеться за кожним найменуванням, якому присвоюється номенклатурний номер.
Облiк надходження, використання, реалiзацiї та вибуття малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, строком використання менше нiж 1 рiк, вiдображається згiдно вимог П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
При трансформацiї статтi балансу «дебiторська заборгованiсть» вiдповiдно до МСБО 39, на рахунку 45 заборгованiсть не значиться, тому коригування не проводилося. Проведеним суцiльним аналiзом дебiторської заборгованостi безнадiйної не виявлено, резерв сумнiвних боргiв створено в сумi 4,6 тис. грн.
Визнання та оцiнка реальностi дебiторської заборгованостi вiдповiдає вимогам МСБО 39, Положення П(С)БО 10 “Дебiторська заборгованiсть”, затвердженого наказом МФУ № 237 вiд 08.10.1999 р. iз змiнами та доповненнями.
При трансформацiї статтi балансу «кредиторська заборгованiсть» на рахунку 631 заборгованiсть значиться в сумi 331,1 тис. грн. Проведеним суцiльним аналiзом кредиторської заборгованостi простроченої заборгованостi не виявлено. Забезпечення щодо всiх зобов’язань вiдповiдають наведеним у МСБО 37.
На пiдприємствi зобов’язання визначають згiдно П(С)БО 11 “Зобов’язання” затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 сiчня 2000 р. N 20 вiд 11.02.2000 р. та Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 лютого 2000 р. N 85/4306 iз врахуванням змiн та доповнень.
Пiдприємство не вносило фiнансовi iнвестицiї в акцiї , частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
Вимоги МСБО 28 «Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства» на використовувалися
При трансформацiї статей «Незавершене виробництво» та «Готова продукцiя» до собiвартостi реалiзованих товарiв, продукцiї по МСА не включаються адмiнiстративнi витрати, витрати на збут та iншi операцiйнi витрати.
До адмiнiстративних витрат вiдносяться такi загальногосподарськi витрати, якi спрямованi на обслуговування та управлiння пiдприємством. Вiдображення собiвартостi реалiзованої продукцiї (робiт, послуг) в бухгалтерському облiку Пiдприємства здiйснюється згiдно з П(С)БО 16 “Витрати”.
Формування виручки (валового доходу) вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) проводиться вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 18 «Дохiд» та П(С)БО 15 “Дохiд” затвердженого наказом МФУ № 290 вiд 29.11.1999 р. з врахуванням змiн та доповнень.
Ведення облiку витрат на виробництво та склад витрат на виробництво вiдповiдає вимогам П(С)БО 16 “Витрати” затвердженого наказом МФУ № 318 вiд 31.12.1999 р iз врахуванням змiн та доповнень.
Податковий облiк витрат ведеться згiдно Податкового кодексу Украiни вiд 23.12.2010 року №2856-17-ВР iз змiнами та доповненнями.
На пiдприємствi облiк загальновиробничих витрат ведеться згiдно чинного законодавства, порядок та правильнiсть розподiлу цих витрат ведеться згiдно обранiй облiковiй полiтицi, П(С)БО 16 “Витрати” та не суперечить чинному законодавству.
При визначеннi суми доходiв вiд продажу товарiв, продукцiї, робiт, послуг пiдприємство керувалося Законом України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi”, вiдповiдними нормами П(С)БО 1, 3, 6, 15, 16, 17 та облiковою полiтикою.
Текст аудиторського висновку АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI за 2012 рiк
публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» код за ЄДРПОУ 00902470.

ВЛАСНИКАМ ЦIННИХ ПАПЕРIВ ТА КЕРIВНИЦТВУ публiчного акцiонерного товариства
“ Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш ”.

ЗВIТ ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI.
Незалежний Аудитор Боднар Анатолiй Iванович, вiдповiдно до положень МСБО 1, провiв аудит фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» за 2012 рiк, що додається, яка включає (Баланс пiдприємства, Звiт про фiнансовi результати) що закiнчився на зазначену дату, стислий виклад суттєвих облiкових полiтик та iншi пояснювальнi примiтки, як того вимагає МСБО 8.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до концептуальної основи фiнансової звiтностi, що дiє в Українi та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi , що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного ним аудиту.
Аудиторська перевiрка проведена та аудиторський висновок складено вiдповiдно Мiжнародних стандартiв аудиту, прийнятих в Українi в якостi нацiональних (далi - МСА), зокрема до МСА 700 “Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi”, МСА 705 “Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора”, МСА 706 “Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора” та дiючого законодавства України (законiв України “Про аудиторську дiяльнiсть ”, “Про господарськi товариства”, “Про цiннi папери i фондовий ринок ”, “Цивiльного кодексу України ”, «Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку», затвердженого рiшенням ДКЦПФР № 1528 вiд 19.12.2006р., зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України за №53/13320 вiд 23.01.2007р., “Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)”, затвердженого Рiшенням ДКЦПФР України за № 1360 вiд 29.09.2011 р., зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28.11.2011 р. за № 1358/20096).
Цi стандарти вимагають вiд мене дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання.
Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятних облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, судження пiд час розробки та застосування облiкових полiтик, щоб iнформацiя була доречною для потреб користувачiв з прийняття економiчних рiшень, достовiрною, що фiнансовi звiти надають достовiрно фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки суб’єкта господарювання.

Вiдповiдно до спiльного листа Нацiонального банку України, Мiнiстерства фiнансiв України, Державної служби статистики України вiд 07.12.2011р. вiдповiдно номери: № 12 – 208/1757-14830, №31 – 08410-06-5/30523, №04/4/702 «Про застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ)» в пунктi 7 зазначено: у разi якщо дата переходу на МСФЗ 01.01.2012 то п/п 7.1 у фiнансовiй звiтностi за звiтнi перiоди 2012 року не наводиться порiвняльна iнформацiя за 2011рiк (крiм балансу). Облiковою полiтикою передбачено перехiд на МСФЗ з 01.01.2012р.

В обов’язки аудитора входить представлення висновку на пiдставi даних аудиторської перевiрки наданої звiтностi за 2012 рiк.

Я вибiрково перевiрив iнформацiю, яка пiдтверджує цифровий матерiал, який покладено в основу фiнансової звiтностi пiдприємства та отримав достатнi i належнi аудиторськi докази для висловлення моєї думки, щодо наданої звiтностi за 2012 рiк.

УМОВНО-ПОЗИТИВНА ДУМКА.
На думку аудитора, фiнансова звiтнiсть (Баланс пiдприємства, Звiт про фiнансовi результати) вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш»» станом на 31 грудня 2012 року та його фiнансовi результати i рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату у вiдповiдностi до мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.

ЗВIТ ЩОДО ВИМОГ IНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ I НОРМАТИВНИХ АКТIВ УКРАЇНИ.

1. IНФОРМАЦIЯ ПРО АУДИТ.

Основнi вiдомостi про емiтента.

Повне найменування -Публiчне акцiонерне товариство «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш»
Код за ЄДРПОУ-00902470
Юридична адреса та мiсце знаходження-вул. Енгельса 49, Вiнницька область , Немирiвський район,смт. Брацлав, 22870,тел.04331-5-12-02

Данi про державну реєстрацiю Виписка з єдиного державного рееєстру серii ААБ № 669226 вiд 11.12.1995 р., № запису до ЄДР 1 160 120 0000 000110.
Орган, що видав свiдоцтво-Немирiвська районна державна адмiнiстрацiя
Банкiвськi реквiзити -2600138721 в ПАТ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 380805

Основнi вiдомостi про аудитора.

Прiзвище, iм’я та по батьковi- Боднар Анатолiй Iванович
Iдентифiкацiйний код- 1756504013
Мiсцезнаходження- Україна, 21036, м. Вiнниця, вул. Хмельницьке шосе буд.11кв.21
Контактний телефон- /0432/ 66-21-38
Данi про державну реєстрацiю -Зареєстрований РП ВМР вiд 18.11.1996 р., В01 №692370
Сертифiкат аудитора- Серiя "А" № 000341 вiд 02.11.1995 р., продовжено до 02.11.2014 р.
Свiдоцтво про внесення в РСАД-№ 1689 видане за рiшенням АПУ вiд 18.12.1996 р. чинне до 23.12.2015 р.

Масштаб аудиторської перевiрки:

Дата i номер договору на проведення аудиту №26/03-13 ФЗ вiд 19.03.2013 р
Дата початку проведення аудиту- 28.03.2013 р
Дата закiнчення проведення аудиту- 08.04.2013 р.
У вiдповiдностi до зазначеного договору незалежний аудитор Боднар Анатолiй Iванович, який здiйснює аудиторську дiяльнiсть на пiдставi Сертифiката аудитора та Свiдоцтва про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, провiв незалежний аудит фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш».

2. ЗАГАЛЬНИЙ СТАН БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ ТА ЗВIТНОСТI.
Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, але не менше трьох рокiв на пiдприємствi, що перевiрялось, несе вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” керiвник, який здiйснює керiвництво пiдприємством вiдповiдно до законодавства та установчих документiв.
Керiвник та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за повноту та достовiрнiсть облiку та звiтностi. Вiдповiдальнiсть працiвникiв бухгалтерської служби за ведення бухгалтерського облiку регулюється посадовими iнструкцiями.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться бухгалтерською службою. Дiяльнiсть працiвникiв бухгалтерiї регламентується посадовими iнструкцiями, що затвердженi на пiдприємствi. Бухгалтерська служба пiдприємства крiм вимог чинного законодавства у своїй роботi керується також “Наказом про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкову полiтику пiдприємства”, затвердженого керiвником на 2012 рiк.
Бухгалтерський облiк публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» станом на 31 грудня 2012 року, вiдповiдає вимогам Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” iз врахуванням змiн та доповнень, та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до вимог Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 1 «Подання фiнансових звiтiв», Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 8 «Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки».
Складена фiнансова звiтнiсть за 2012 рiк публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» вiдповiдає даним синтетичного облiку, данi окремих форм звiтностi вiдповiдають один одному.

2.1. Додержання вимог Iнструкцiї по iнвентаризацiї основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв i документiв та розрахункiв, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 11.08.94 № 69, iз змiнами та доповненнями.

Для забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi пiдприємством було проведено iнвентаризацiю активiв i зобов’язань згiдно з Наказом № 32 вiд 27.12.2012 р. Вiдповiдно до зазначеного наказу про iнвентаризацiю, була сформована iнвентаризацiйна комiсiя в складi голови та членiв комiсiї, якi провели iнвентаризацiю сировини, палива, малоцiнних та швидкозношуваних матерiалiв, якi знаходяться в експлуатацiї, готової продукцiї, основних засобiв та грошових коштiв.
Для перевiрки аудитору були наданi iнвентаризацiйнi описи, зведенi вiдомостi актiв iнвентаризацiї на зазначену дату, на яку проводилася iнвентаризацiя. За даними iнвентаризацiйних описiв, пiд час iнвентаризацiї нестачi i витрати вiд псування цiнностей не були виявленi. Я не спостерiгав за проведенням iнвентаризацiї товариства станом на та 31.12.2012 р, тому, що цi дати передували початку проведення аудиторської перевiрки. Через характер облiкових записiв товариства я не мав змоги за допомогою iнших аудиторських процедур пiдтвердити кiлькiсть запасiв та стан дебiторської заборгованостi.
Можливо iснує ймовiрнiсть вiдхилення в показниках фiнансової звiтностi. Разом з тим, вони можуть мати самий незначний вплив на фiнансову звiтнiсть, враховуючи розмiр похибки.

3. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ЩОДО ОКРЕМИХ ЕЛЕМЕНТIВ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI.

3.1. Необоротнi активи пiдприємства.
До складу необоротних активiв пiдприємства вiдносяться: нематерiальнi активи, основнi засоби, незавершене будiвництво, довгостроковi бiологiчнi активи, довгостроковi фiнансовi iнвестицiї, довгострокова дебiторська заборгованiсть, iнвестицiйна нерухомiсть, вiдстроченi податковi активи, гудвiл та iншi необоротнi
активи. Станом на 31.12.2012 р. на балансi пiдприємства облiковується iз необоротних активiв – основнi засоби пiдприємства.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи у пiдприємства вiдсутнi.

Основнi засоби.
При трансформацiї статтi балансу «Основнi засоби» вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби» в товариствi визначено критерiй: «Актив». Його оцiнка достовiрно визначена i очiкується в майбутньому отримання економiчних вигод . Непридатних до використання основних засобiв iнвентаризацiєю не виявлено тому i не було списань за рахунок нерозподiленого прибутку, хоча знос складає 65.5%. Пiдприємство вирiшило використати попередню оцiнку ( за нацiональними стандартами) обєктiв основних засобiв як доцiльну собiвартiсть. В акцiонерному товариствi використовуються основнi засоби , якi введенi в експлуатацii в 1976-1989 роках та повнiстю зношенi (залишкова вартiсть складає 0 грн.). Експертноi оцiнки таких оборотних активiв пiдприємство не здiйснювало. Товариство основними засобами вважає матерiальнi активи, якi утримуються з метою використання їх у процесi виробництва або постачання товарiв, надання послуг, для здiйснення статутної дiяльностi, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких становить бiльше одного року. Бухгалтерський облiк основних засобiв на пiдприємствi забезпечує своєчасне вiдображення на рахунках бухгалтерського облiку повної iнформацiї про оцiнку, надходження основних засобiв, їх внутрiшнє перемiщення (зi складу в цех (вiддiл, дiльницю), з цеху в цех тощо), вибуття (реалiзацiя, лiквiдацiя, безоплатна передача, нестача, псування тощо); вiдображення даних про нарахування амортизацiї основних засобiв за звiтний перiод та їх зносу з початку корисного використання; визначення витрат, пов'язаних з пiдтриманням основних засобiв у робочому станi (технiчнi огляди, поточне обслуговування), їх ремонтом i полiпшенням; визначення фiнансових результатiв вiд реалiзацiї та iншого вибуття основних засобiв; iнформацiєю для складання звiтностi про основнi засоби i капiтальнi iнвестицiї.
Пiдставою для зарахування на баланс Пiдприємства основних засобiв є акт введення в експлуатацiю основних засобiв. Основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, яка складається з таких витрат: суми, що сплачують постачальникам i пiдрядникам за устаткування, iнструмент, iнвентар та iншi необоротнi активи; реєстрацiйнi збори та аналогiчнi платежi, що здiйснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобiв; суми ввiзного мита; суми непрямих податкiв у зв'язку з придбанням основних засобiв; витрати зi страхування ризикiв доставки основних засобiв; витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження i пуск основних засобiв; iншi витрати, безпосередньо пов'язанi з доведенням основних засобiв до стану, у якому вони придатнi для використання iз запланованою метою. Витрати на доставку, установку, монтаж та iншi витрати на забезпечення введення в експлуатацiю таких основних засобiв включаються до їх первiсної вартостi з вiдображенням в облiку капiтальних iнвестицiй.
Пiдприємство у вiдповiдностi до Законодавства України володiє, користується i розпоряджається майном, що є у його власностi вiдповiдно до мети створення та предмету дiяльностi товариства.
Станом на 31.12.2012 р. по даних пiдприємства власнi основнi засоби становлять, тис. грн.:

Основнi засоби На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Залишкова вартiсть 715,2 710,6
Первiсна вартiсть 2088,5 2058,7
Знос 1373,3 1348,1

Структура основних засобiв по первiснiй вартостi наступна тис. грн.:


Найменування показника На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Iнвестицiйна нерухомiсть
Земельнi дiлянки
Капiтальнi витрати на полiпшення земель
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 1870,0 1870,0
Машини та обладнання 67,8 66,5
Транспортнi засоби 133,1 104,6
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi)
Тварини
Багаторiчнi насадження
Iншi основнi засоби 17,6 17,6
Разом 2088,5 2058,7

В результатi проведених аудиторських процедур аудитором встановлено, що в бухгалтерському облiку основнi засоби класифiкованi та вiдображенi вiдповiдно до вимог Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 16 «Основнi засоби».
Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв. Нарахування амортизацiї проводиться пiдприємством щомiсяця. Пiдприємство застосовує норми та методи нарахування амортизацiї по основним засобам передбаченi П(С)БО № 7 «Основнi засоби». Податковий облiк основних засобiв та їх амортизацiї ведеться згiдно Податкового кодексу України, який затверджений Законом України № 2856-17 вiд 23.12.2010 р. iз змiнами та доповненнями .
В результатi проведених аудиторських процедур, стосовно повноти та правильностi вiдображення в облiку капiтального ремонту основних засобiв, правильнiсть нарахування амортизацiї, правильнiсть вiдображення в облiку надходження, внутрiшнього перемiщення та вибуття (списання) основних засобiв, аудиторами встановлено, що суттєвих помилок, якi можуть привести до викривлення показникiв фiнансової звiтностi не встановлено.

Фiнансовi iнвестицiї
Пiдприємство не вносило фiнансовi iнвестицiї в акцiї , частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
Вимоги МСБО 28 «Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства» на використовувалися.

3.2. Оборотнi активи пiдприємства.

До складу оборотних активiв пiдприємства вiдносяться: виробничi запаси, поточнi бiологiчнi активи, незавершене виробництво, готова продукцiя, товари, векселi одержанi, дебiторська заборгованiсть, поточнi фiнансовi iнвестицiї, грошовi кошти та їх еквiваленти та iншi оборотнi активи.
Станом на 31.12.2012 р. на балансi пiдприємства облiковується декiлька складових оборотних активiв – виробничi запаси, дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти та їх еквiваленти, витрати майбутнiх перiодiв.

Виробничi запаси .

При трансформацiї статтi балансу «виробничi запаси», вiдповiдно до МСБО 2 «Запаси», проведена переквалiфiкацiя запасiв, разом з тим непридатних для використання запасiв в товариствi не визначено, тому не було дооцiнки, уцiнки, списання.
Бухгалтерський облiк запасiв ведеться в кiлькiсно-сумарному виразi. Первинний облiк ведеться в кiлькiсному вимiрнику за мiсцями зберiгання запасiв та матерiально-вiдповiдальними особами.
Класифiкацiя i оцiнка виробничих запасiв на пiдприємствi вiдповiдає вимогам П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень та згiдно з прийнятою на пiдприємствi облiковою полiтикою. Вартiсть окремих видiв запасiв облiковується на вiдповiдних субрахунках рахунках 20 “Виробничi запаси”, 23 “Виробництво”, 26 “Готова продукцiя”, 28 “Товари”. Аналiтичний облiк запасiв ведеться за кожним найменуванням, якому присвоюється номенклатурний номер.
Облiк надходження, використання, реалiзацiї та вибуття малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, строком використання менше нiж 1 рiк, вiдображається згiдно вимог П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
Первинний облiк запасiв здiйснюється як з використанням типових форм так i з використанням самостiйно розроблених форм первинних документiв, що мiстять усi обов'язковi реквiзити.
Iнформацiя з первинних документiв узагальнюється у зведених облiкових документах.
Метод оцiнки вибуття запасiв – за середньозваженою собiвартiстю. Протягом звiтного перiоду було забезпечено незмiннiсть визначених методiв оцiнки вибуття запасiв.
Станом на 31.12.2012 р. по даних пiдприємства склад виробничих запасiв наступний, тис. грн.:

Найменування показника На кiнецьзвiтного перiоду
Сировина i матерiали 9,1
Купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби 18,7
Паливо 0,6
Тара i тарнi матерiали 0,2
Будiвельнi матерiали 5,0
Запаснi частини 5,1
Матерiали сiльськогосподарського призначення -
Поточнi бiологiчнi активи -
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети 14,9
Незавершене виробництво -
Готова продукцiя 22,7
Iншi матерiали 1,7
Разом 78,0

Залишки запасiв за даними аналiтичного облiку спiвпадають з даними синтетичного облiку. Вибiрковою перевiркою вiдхилень не виявлено.
Перевiркою правильностi списання вартостi запасiв iз застосуванням методiв, передбачених облiковою полiтикою пiдприємства, недолiкiв та помилок не виявлено. Помилок при вiдображеннi операцiй з запасами в бухгалтерському облiку вибiрковою перевiркою не виявлено. Облiк запасiв вiдповiдає вимогам Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 2 «Запаси».

Дебiторська заборгованiсть.

При трансформацiї статтi балансу «дебiторська заборгованiсть» вiдповiдно до МСБО 39, на рахунку 45 заборгованiсть не значиться, тому коригування не проводилося. Проведеним суцiльним аналiзом дебiторської заборгованостi безнадiйної не виявлено, резерв сумнiвних боргiв створено в сумi 4,6 тис. грн.
На пiдприємствi дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання пiдприємством майбутнiх економiчних вигод та може бути достовiрно визначена її сума. Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю.
Поточна дебiторська заборгованiсть на пiдприємствi, яка є фiнансовим активом, включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина резерву сумнiвних боргiв. Величина сумнiвних боргiв визначається в товариствi, виходячи з платоспроможностi окремих дебiторiв, питомої ваги безнадiйних боргiв у чистому доходi вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт, послуг на умовах наступної оплати або на основi класифiкацiї дебiторської заборгованостi.
Станом на 31.12.2012 р. по даних пiдприємства дебiторська заборгованiсть за товари, роботи. послуги складає, тис. грн.:

Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
чиста реалiзацiйна вартiсть 22,9 22,6
первiсна вартiсть 27,5 27,2
резерв сумнiвних боргiв 4,6 4,6

Дебiторська заборгованiсть за розрахунками становить, тис. грн.:

Найменування показника На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
з бюджетом - -
за виданими авансами - -
з нарахованих доходiв - -
iз внутрiшнiх розрахункiв - -
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 11,3 2,2

Визнання та оцiнка реальностi дебiторської заборгованостi вiдповiдає вимогам МСБО 39, Положення П(С)БО 10 “Дебiторська заборгованiсть”, затвердженого наказом МФУ № 237 вiд 08.10.1999 р. iз змiнами та доповненнями.
Грошовi кошти
Грошовi кошти та їх еквiваленти на 31.12.2012р. складають 2.6 тис. грн. Облiк i рух коштiв вiдповiдав МСБО 7.

3.3. Власний капiтал пiдприємства

В трансформованому балансi фонди економiчного стимулювання, додатковий капiтал додаються до суми нерозподiленого прибутку. Аналiтичний облiк статутного, пайового, додаткового вкладеного, резервного, неоплаченого, вилученого капiталiв та нерозподiленого прибутку на пiдприємствi будуть вiдображатися в управлiнському (внутрiшньогосподарському облiку).
Станом на 31.12.2012 року загальний розмiр власного капiталу Товариства складає 450,0 тис. грн., в порiвняннi з початком року (684,6 тис. грн.), зменшення власного капiталу вiдбулося за рахунок отриманого збитку 2012 року на 234,6 тис. грн..
Структура власного капiталу товариства станом на 31.12.2012 р. становить, тис .грн.:

Найменування показника На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Статутний капiтал 295,2 295,2
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) 389,4 154,8
Разом 684,6 450,0

Порядок розподiлу прибутку пiдприємства здiйснюється згiдно зi Статутом та рiшенням зборiв акцiонерiв.
В зв’язку з тим, що пiдприємство допустило збитки, розподiлу прибутку не здiйснювалося.

Iнформацiя про статутний капiтал

Об’явлений статутний капiтал пiдприємства становить 295170,00 грн. Величина статутного капiталу на 31.12.2012 р. становить 295170,00 грн.
Станом на 31.12.2012 року статутний капiтал сплачено повнiстю.

Iнформацiя про випуски акцiй:

Дата реєстрацiї випуску акцiй 02.11.2010 р
Номер свiдоцтва про реєстрацiю випуску акцiй 121/02/1/10
Найменування органу, що зареєстрував випуск акцiй Вiнницьке ТУ ДКЦПФР
Код цiнного папера UA4000096366
Тип цiнного папера Iменнi простi
Форма iснування та форма випуску акцiй Бездокументарна, iменнi
Номiнальна вартiсть акцiї (грн.) 0,25
Кiлькiсть акцiй (штук) 1180680
Загальна номiнальна вартiсть акцiй (грн.) 295170,00
Частка у статутному капiталi (%) 100
З метою приведення дiяльностi Товариства у вiдповiднiсть до норм Закону України "Про акцiонернi товариства" вiд 17.09.2008 р. № 514-VI керiвництвом товариства:
- обрано тип товариства - публiчне акцiонерне товариство

Створення та використання резервного капiталу
Статутам пiдприємства передбачено, що за рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженнi Товариства:
- виплачуються дивiденди;
- створюється та поповнюється резервний капiтал;
- накопичується нерозподiлений прибуток (покриваються збитки).
Вiдповiдно Статуту пiдприємства резервний фонд створюється шляхом щорiчних вiдрахувань у розмiрi 5% вiд чистого прибутку до досягнення ним 25% вiд розмiру статутного капiталу. Статутний капiтал становить 295,2 тис . грн., отже, розмiр резервного капiталу повинен складати не менше 73,7 тис. грн. Станом на 31.12.2012 року резервний капiтал створений в сумi 68,0 тис. грн.
Формування в бухгалтерському облiку iнших фондiв товариством не здiйснювалося.
На думку аудитора, розкриття iнформацiї про власний капiтал в балансi пiдприємства, з урахуванням викладеного, вiдповiдає вимогам чинного законодавства України.

3.4. Розкриття iнформацiї про зобов’язання

При трансформацiї статтi балансу «кредиторська заборгованiсть» на рахунку 631 заборгованiсть значиться в сумi 331,1 тис. грн. Проведеним суцiльним аналiзом кредиторської заборгованостi простроченої заборгованостi не виявлено. Забезпечення щодо всiх зобов’язань вiдповiдають наведеним у МСБО 37.
На пiдприємствi зобов’язання визначають згiдно П(С)БО 11 “Зобов’язання” затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 сiчня 2000 р. N 20 вiд 11.02.2000 р. та Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 лютого 2000 р. N 85/4306 iз врахуванням змiн та доповнень. Зобов’язання пiдприємством визнаються, якщо його оцiнка може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигод у майбутньому внаслiдок його погашення. Якщо на дату балансу ранiше визнане зобов’язання не пiдлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звiтного перiоду.
З метою бухгалтерського облiку на пiдприємствi зобов’язання подiляються на: довгостроковi; забезпечення, поточнi. Забезпечення створюються для вiдшкодування наступних (майбутнiх) операцiйних витрат на: виплату вiдпусток працiвникам; додаткове пенсiйне забезпечення; виконання гарантiйних зобов'язань; реструктуризацiю; виконання зобов'язань щодо обтяжливих контрактiв тощо. До довгострокових зобов’язань належать: довгостроковi кредити банкiв; iншi довгостроковi фiнансовi зобов'язання; вiдстроченi податковi зобов'язання; iншi довгостроковi зобов'язання. Поточнi зобов'язання включають: короткостроковi кредити банкiв; поточну заборгованiсть за довгостроковими зобов'язаннями; короткостроковi векселi виданi; кредиторську заборгованiсть за товари, роботи, послуги; поточну заборгованiсть за розрахунками з одержаних авансiв, за розрахунками з бюджетом, за розрахунками з позабюджетних платежiв, за розрахунками зi страхування, за розрахунками з оплати працi, за розрахунками з учасниками, за розрахунками iз внутрiшнiх розрахункiв; iншi поточнi зобов'язання. Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.

За станом на 31.12.2012 р. поточнi зобов’язання пiдприємства становлять 366,0 тис. грн., в порiвняннi з даними на початок 2012 року (149,8 тис .грн.) збiльшення складає 216,2 тис. грн. за рахунок збiльшення кредиторської заборгованостi.


Пiдприємство за звiтний рiк, станом на 31.12.2012 р. має наступну структуру поточних зобов’язань, тис. грн.:

Найменування показника На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Короткостроковi кредити банкiв - -
Поточна заборгованiсть за довгостроковими зобов’язаннями - -
Векселi виданi - -
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 114,7 331,1
Поточнi зобов’язання за розрахунками: - -
з одержаних авансiв - -
з бюджетом 1,1 5,8
з позабюджетних платежiв - -
зi страхування 6,2 4,1
з оплати працi 13,1 9,4
з учасниками - -
iз внутрiшнiх розрахункiв - -
iз необоротними активами та групами вибуття - -
Iншi поточнi зобов’язання 14,7 15,6

Система оплати працi на пiдприємствi включає перелiк витрат на виплату основної та додаткової заробiтної плати, iншi види заохочень i виплат, якi передбаченi положеннями колективного договору.
Оплата працi працiвникiв здiйснювалась згiдно з штатним розкладом за фактично вiдпрацьований час, вiдповiдно до умов роботи та у вiдповiдностi до вимог Кодексу законiв про працю України.
До складу валових витрат у податковому облiку включена сума витрат на виплату основної та додаткової заробiтної плати працiвникiв, премiй, заохочень та iнших виплат, що передбаченi колективним договором, крiм того, до складу валових витрат вiднесенi нарахування до обов’язкових соцiальних фондiв.
Враховуючи значний обсяг документообiгу пiдприємства за розрахунками з оплати працi i, вiдповiдно, неможливiстю провести суцiльну перевiрку за весь перiод, що перевiряється, у зв'язку з обмеженiстю часу аудиторської перевiрки, аудиторами було здiйснено вибiркову перевiрку розрахункiв з оплати працi з метою виявлення випадкiв порушення вимог, Закону України "Про оплату працi" вiд 24.03.1995 за № 108/95-ВР, iз змiнами та доповненнями та КЗпП щодо своєчасностi та повноти розрахункiв з оплати працi, а також виплати заробiтної плати виключно грошима.
Проведеною перевiркою порушення вимог зазначених законодавчих документiв аудитором не виявлено, облiк вiдповiдає вимогам Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 19 «Виплати працiвникам»

Розкриття iнформацiї щодо формування собiвартостi реалiзованої продукцiї та обсягу чистого прибутку

3.5. Собiвартiсть реалiзованих товарiв

При трансформацiї статей «Незавершене виробництво» та «Готова продукцiя» до собiвартостi реалiзованих товарiв, продукцiї по МСА не включаються адмiнiстративнi витрати, витрати на збут та iншi операцiйнi витрати.
До адмiнiстративних витрат вiдносяться такi загальногосподарськi витрати, якi спрямованi на обслуговування та управлiння пiдприємством. Вiдображення собiвартостi реалiзованої продукцiї (робiт, послуг) в бухгалтерському облiку Пiдприємства здiйснюється згiдно з П(С)БО 16 “Витрати”.
Перелiк i склад статей калькулювання виробничої собiвартостi продукцiї (робiт, послуг) встановлено пiдприємством самостiйно.
Перевiркою правильностi вiднесення витрат у грошовiй, матерiальнiй або нематерiальнiй формах до витрат Пiдприємства встановлено :
- первиннi документи в бухгалтерськiй службi обробляють бухгалтери, якi ведуть свої дiлянки облiку, такi як: основнi засоби, заробiтна плата, послуги, витрати на виробництво та собiвартiсть продукцiї, тощо;
- цi самi бухгалтери контролюють наявнiсть усiх первинних документiв, що пiдтверджують будь-яку операцiю;
- перiодичнiсть вiднесення витрат на формування фiнансових результатiв щомiсячна.

3.6. Доходи та витрати пiдприємства

Формування виручки (валового доходу) вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) проводиться вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 18 «Дохiд» та П(С)БО 15 “Дохiд” затвердженого наказом МФУ № 290 вiд 29.11.1999 р. з врахуванням змiн та доповнень.

На пiдприємствi ведеться бухгалтерський та податковий облiк витрат виробництва, витрат обiгу та валових витрат вiдповiдно до встановленого порядку.
Ведення облiку витрат на виробництво та склад витрат на виробництво вiдповiдає вимогам П(С)БО 16 “Витрати” затвердженого наказом МФУ № 318 вiд 31.12.1999 р iз врахуванням змiн та доповнень.
Податковий облiк витрат ведеться згiдно Податкового кодексу Украiни вiд 23.12.2010 року №2856-17-ВР iз змiнами та доповненнями.
Фактична собiвартiсть та оцiнка залишкiв незавершеного виробництва на пiдприємствi достовiрнi i обраховуються згiдно чинного законодавства та МСА.
На пiдприємствi облiк загальновиробничих витрат ведеться згiдно чинного законодавства, порядок та правильнiсть розподiлу цих витрат ведеться згiдно обранiй облiковiй полiтицi, П(С)БО 16 “Витрати” та не суперечить чинному законодавству.
Склад доходiв та витрат пiдприємства за 2012 р., тис. грн.:

Найменування показника За звiтнийперiод За попереднiйперiод
Чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 56,8 307,1
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 276,6 299,2
Iншi операцiйнi доходи - -
Дохiд вiд первiсного визначення бiологiчних активiв i сiльськогосподарської продукцiї - -
Адмiнiстративнi витрати - -
Витрати на збут - -
Iншi операцiйнi витрати 14,8 31,7
Витрати вiд первiсного визначення бiологiчних активiв i сiльськогосподарської продукцiї - -
Доход вiд участi в капiталi - -
Iншi фiнансовi доходи - -
Iншi доходи - -
Фiнансовi витрати - -
Витрати вiд участi в капiталi - -
Iншi витрати - -
Прибуток (збиток) вiд впливу iнфляцiї на монетарнi статтi - -
Податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi - -
Дохiд з податку на прибуток вiд звичайної дiяльностi - -
Надзвичайнi:
доходи - -
витрати - -
Податки з надзвичайного прибутку - -
Частка меншостi - -
Чистий:
прибуток - -
збиток 234,6 23,8

При визначеннi суми доходiв вiд продажу товарiв, продукцiї, робiт, послуг пiдприємство керувалося Законом України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi”, вiдповiдними нормами П(С)БО 1, 3, 6, 15, 16, 17 та облiковою полiтикою.
Проведеними перевiрками та тестуваннями аудитором не виявлено чинникiв, якi суттєвим чином перекручують розмiр фiнансового результату дiяльностi пiдприємства, вiдображеного у фiнансових звiтах.
Товариство за звiтний перiод 2012 р. отримало 234,6 тис. грн. збитку.

4. IНША ДОПОМIЖНА IНФОРМАЦIЯ

4.1. Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства
Пiд вартiстю чистих активiв акцiонерного товариства (далi - АТ) розумiється величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми його зобов'язань, прийнятих до розрахунку.
Розрахунок вартостi чистих активiв за звiтний та попереднiй перiоди здiйснено згiдно з Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерного товариства, схвалених рiшенням ДКЦПФР вiд 17.11.2004 р. № 485, Цивiльного кодексу України.
Розрахунок проведено за даними Балансу пiдприємства, складеного станом на 31.12.2012 р.: розрахункова вартiсть чистих активiв - рiзниця рядкiв балансу 280, 430, 480, 620 та 630; статутний капiтал – рядок балансу 300; скоригований статутний капiтал - рiзниця рядкiв балансу 300, 360 та 370.

Розрахунок вартостi чистих активiв, тис. грн.:

Найменування показника На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства 684,6 450,0
Статутний капiтал 295,2 295,2
Скоригований статутний капiтал 295,2 295,2

Розрахункова вартiсть чистих активiв перевищує статутний капiтал та скоригований статутний капiтал. Вимоги частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України дотриманi. Зменшення статутного капiталу не вимагається.

4.2. Виконання значних правочинiв (вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства")

Значний правочин - правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Значних правочинiв, вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства", що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни, аудитором пiд час проведення перевiрки не виявлено.

4.3. Стан корпоративного управлiння

Стан корпоративного управлiння на Товариствi здiйснюється згiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства". Контроль за дiяльнiстю товариства здiйснює Наглядова Рада. Перевiрку фiнансово-господарської дiяльностi проводить Ревiзiйна комiсiя ( ревiзор ) товариства. Служби внутрiшнього аудиту Наглядовою Радою не створено.

4.4. Ризики суттєвого викривлення

Стосовно iдентифiкацiї та оцiнки аудиторами ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСА 240 “Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi”) - аудитор вважає, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки.

4.5. Iнформацiя про дiї, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський
стан пiдприємства та привести до змiни вартостi цiнних паперiв
Протягом звiтного року на пiдприємствi вiдбувались подii, якi передбаченi частиною 1 статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок”:1) змiна власникiв, яким належить 10 та бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiй . Дата виникнення подii – 08.10.2012 р. Дата розмiщення iнформацiї на стрiчцi новин НКЦПФР – 09.10.2012 р.; 2) змiна складу посадових осiб емiтента . Дата виникнення подii – 09.11.2012 р. Дата розмiщення iнформацiї на стрiчцi новин НКЦПФР – 12.11.2012 р.

5. АНАЛIЗ ФIНАНСОВОГО СТАНУ.


Показники фiнансового стану


Показники Розрахунок, згiдно рядкiв Балансу Орiєнтовне позитивне значення На початок звiтного перiоду На кiнець звiтного перiоду
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi р.230+240 А.Б./ р.620 П.Б 0,25 - 0,5 0,047 0,007
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi р.260+270/ р.620 П.Б. 1,0 - 2,0 0,79 0,29
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом р.380 П.Б./ р.620 П.Б. 0,25 - 0,5 4,59 1,23
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi(або платоспроможностi, або автономiї) р.620+480+430 П.Б./380 П.Б. 0,5 - 1,0 0,22 0,81

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi

характеризує негайну готовнiсть пiдприємства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення суми грошових коштiв товариства в їх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до суми поточних зобов’язань – станом на кiнець року вiдповiдно з розрахунком коефiцiєнта пiдприємство не готове негайно лiквiдувати поточнi зобов’язання.

Коефiцiєнт загальної лiквiдностi


характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення оборотних активiв пiдприємства до суми поточних зобов’язань пiдприємства – станом на кiнець року розрахований коефiцiєнт лiквiдностi свiдчить про те, що пiдприємства не може лiквiдувати поточнi зобов’язання.

Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом

характеризує спiввiдношення зобов’язань та власних коштiв пiдприємства – розрахований показник на кiнець року свiдчить про те, що пiдприємство не має залежностi вiд залучених коштiв.

Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi

характеризує спiввiдношення власних коштiв та вартостi майна пiдприємства. Вiдсоток власних коштiв у власному майнi вказує на те, що пiдприємство має достатнiй рiвень фiнансової стiйкостi вiд зовнiшнiх фiнансових джерел – розрахований показник на кiнець року знаходиться в межах нормативного значення, але враховуючи попереднi показники, вважаю не стабiльний фiнансовий стан товариства.


Аудиторською перевiркою пiдтверджується фiнансова звiтнiсть публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» за 2012 рiк в складi Балансу з валютою 816,0 тис. грн., Звiту про фiнансовi результати (додаються).
6. ВИСНОВОК
На мою думку, проведена аудиторська перевiрка забезпечує розумну основу для формування висновку про те, що фiнансова звiтнiсть вiдповiдає вимогам чинного законодавства, МСБО та у всiх суттєвих аспектах дає правдиве i неупереджене вiдображення фiнансового стану публiчного акцiонерного товариства «Брацлавське спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш » станом на 31грудня 2012 р.

Даний аудиторський висновок складено в 2-х примiрниках.Україна, 21036, м. Вiнниця, вул. Хмельницьке шосе буд.11кв.21
08.04.2013 р.
Аудитор Боднар А.I.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Загальний обсяг виробництва та реалiзацiї наданих послуг товариством склав за 2011 р. 307,1 тис.грн.
Основнi види продукцiї:
- капiтальний ремонт вузлiв та агрегатiв до тракторiв та с/г машин -
- послуги автотранспорту -
Робота ПАТ залежить вiд сезонних змiн, особливо надання автотранспортних послуг. В основному виконання робiт та послуг приходиться на осiннiй перiод. Запчастини ПАТ купує на Чернiгiвському машремзаводi, Красилiвському та Барському машзаводах, ПММ - на Немирiвськiй автобазi, Харкiвському РМЗ, Ладижинському РМЗ. Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 в загальному об'ємi постачання - 3.
Цiни постiйно зростають. Вибiр постачальника залежить вiд запропонованої мiнiмальної договiрної цiни на матерiали. Цiни,бажано, щоб були доступнi та стабiльнi. Перспективним є тiльки виробництво кисню та капремонт агрегатiв. Новi технологiї та види продукцiї в звiтному роцi не впроваджувались.
Основними замовниками продукцiї капремонту вузлiв та агрегатiв є сiльськогосподарськi товаровиробники Вiнницької областi. Щоб вiдремонтувати вузли та агрегати до своїх комбайнiв та тракторiв, вони здають до ремонтної майстернi ПАТ "Брацлавське СП "Агромаш" самовивозом iз всiх районiв Вiнницької областi вузли та деталi. Основними замовниками автотранспортних послуг є сiльськогосподарськi товаровиробники Немирiвського району, ЗАТ "Подiльський цукор".В загальному основними замовниками i клiєнтами є сiльськогосподарськi товаровиробники, частина переробних пiдприємств АПК (цукровi заводи), при реалiзацiї кисню ще i комерцiйнi ремонтнi пiдприємства.
Особливостi галузi :
1. Висока матерiаломiсткiсть продукцiї ;
2. Велика залежнiсть вiд сезонних перiодiв, особливо при наданнi автотранспортних послуг. В перiод вивозу с/г замовниками з поля цукрових бурякiв транспортом товариства при несприятливiй дощовiй погодi, рiзко зменшується обсяг виконання послуг, максимально збiльшуються витрати та собiвартiсть продукцiї;
3. Необхiднiсть точного обладнання та наявнiсть спецiнструмента для пiдгонки деталей та вузлiв.
4. Неможливiсть перенести ремонт чи замiну деталей та вузлiв на iнший строк.
5. Спецiалiзацiя виробництва по окремих видах ремонтiв окремих виробничих дiлянок.
Все це призводить до нестабiльностi в дiяльностi бiльшостi пiдприємств галузi.
Основними конкурентами товариства є :
1. ВАТ "Бершадське РП "Агромаш" ;
2. ВАТ "Немирiвське РП "Агромаш" ;
3. ВАТ "Немирiвське АТП-10547".
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi 5 рокiв по ВАТ "Брацлавське СП "Агромаш" суттєвого придбання активiв не вiдбувалося.
Вибуло: автомобiль КАМАЗ 5320 - 27999,05 грн; киснева установка - 46203,00 грн; причiп ГКБ-8352 - 5952,52 грн; компрессор 305 ВП - 21411,00 грн; автомобiль КАМАЗ 5320 - 28298, 02 грн; розподiльний стенд - 960 грн; причiп ГКБ-8352 - 6219,54 грн; автомобiль КАМАЗ 5320 - 29803,26 грн; компрессор - 2009,00 грн; причiп ГКБ - 612825 грн; станок свердлильний - 1361 грн; станок токарний - 3988 грн. Всього: 180332,64 грн.
ПАТ "Брацлавське СП "Сгромаш" значнi iнвестицiї або придбання, пов`язанi з його господарською дiяльнiсnю не планує.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн.Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi.Основнi засоби товариства знаходяться за адресою: Вiнницька область, Немирiвський район, смт. Брацлав, вул. Єнгельса, 49. Строк корисної експлуатацiї будiвель i споруд - 42 рiк, обладнання виробничого призначення - 10 рокiв, транспортних засобiв - 7 рокiв. Основнi засоби за кожною основною групою використовуються за своїм прямим призначенням. Товариство, в процесi гоподарської дiяльностi не використовує орендованi основнi засоби. Ступiнь використання - 94%. До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Строк корисної експлуатацiї будiвель i споруд - 42 роки, обладнання виробничого призначення - 10 рокiв, транспортних засобiв - 9 рокiв. Основнi засоби за кожною основною групою використовуються за своїм прямим призначенням, ступiнь використання - 94%. Ступiнь зносу основних засобiв 65,75 %. На кiнець звiтного перiоду первiсна вартiсть основних засобiв становить 2088,5 т.грн. На початок звiтного перiоду первiсна вартiсть ОЗ складала 2089,3 тис.грн.Змiна вартостi основних засобiв вiдбулася за рахунок амортизацiї.Сума накопиченої амортизацiї становить 1373,3 т.грн. Залишкова вартiсть - 715,2 т.грн. Протягом року суттєвих змiн в вартостi основних засобiв не спостерiгається. Вiдбулося зменшення вартостi по групi машини та обладнання на суму 5,5 тис.грн. Орендованих основних засобiв товариство не має. Обмежень на володiння, використання та розпорядження майна емiтента у 2011 роцi не було.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотнi проблеми:
1.Залежнiсть вiд сезонних змiн;
2. Висока вартiсть капiтальних робiт;
3. Низька платоспроможнiсть замовникiв;
4. Великi податки;
5. Зростання цiн на запчастини.
Дiяльнiсть товариства має зачну залежнiсть вiд законодавчих та економiчних умов та обмежень, вiд рiвня попиту на послуги та доходiв замовникiв. Також має значну залежнiсть вiд наявностi джерел фiнансування та вартостi кредитiв.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення законодавства на пiдприємство не накладалося.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо. Фiнансування емiтента здiйснюється без залучення кредитних ресурсiв, тiльки за власнi кошти.Пiдприємство фiнансово достатньо стiйке. Рiвень фiнансової незалежностi знаходиться в межах нормативiв. Але отриманi збитки свiдчать про те, що необхiдно збiльшити обсяги реалiзацiї продукцiї та послуг, та зменшити витрати.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду укладених, але невиконаних договорiв немає. Договори на 2012 рiк будуть укладатись одноразовi i безпосередньо в перiод початку жнив, тому передбачити суму отриманого прибутку неможливо.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) На 2011 рiк планується :
1. Ремонт вузлiв та агрегатiв до комбайнiв iноземного виробництва.
2. Оновлення ремонтної бази станочного парку.
3. Проведення робiт по ремонту вузлiв та до трактора "Дон".
4. Поточний ремонт виробничих примiщень.
Стратегiя дiяльностi щонайменше на рiк: полiпшення фiнансового стану - за рахунок сприятливої цiнової та податкової полiтики Держави. Iстотним фактом, який може вплинути на дiяльнiсть товариства в майбутньому є пiдвищення попиту споживачiв на послуги, якi надає товариство та пiдвищення рiвня доходiв замовникiв. Також значним фактором, кий може вплинути негативно на дiяльнiсть товариства в майбутньому може бути вiдсутнiсть джерел фiнансування та велика вiдсоткова ставка за користування банкiвськими кредитами.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік ПАТ "Брацлавське СП "Агромаш" не займалося дослiдженнями та розробками в звiтному 2011 роцi.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судовi справи, стороною в яких виступає ПАТ або його посадовi особи вiдсутнi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі У 2012 роцi виручка зменшилась порiвняно з 2011 роком на 250 тис.грн; За 2011рiк у порiвняннi з 2010 роком сума виручки вiд реалiзацiї продукцiї збiльшилась на 286,9 т.грн .Чистий прибуток за 2007 рiк дорiвнює 1,2 т.грн. ( у порiвняннi:в 2006 роцi Товариство мало прибуток в розмiрi 6,4 т.грн.). У 2008 роцi товариство отримало чистий збиток у розмiрi 104,0 тис.грн, за результатами господарювання у 2009 роцi товариством отримано 168,1 тис.грн. чистого збитку, що бiльше, нiж у попередньому перiодi на 64,1 тис.грн i за результатами 2010 року отримано збитку на суму 165,6 тис.грн i станом на 31.12. 2011 року чистий збиток становить 23,8 тис.грн.У звiтному ж перiодi отримант 234,6 тис.грн чистого збитку. Пiдприємство не має можливостi в необхiдний час погасити свої поточнi збов'язання. Пiдприємство недостатньо фiнансово стiйке, але має досттнiй рiвень фiнансової незалежностi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування. Власний капiтал забезпечує погашення поточних та довгостроких зобов'язань.